Oddajemy studentom do dyspozycji kolejne podania w systemie USOSweb. Przypominamy, że semestr ten jest okresem zapoznania się z tą nową formą składania podań, zarówno dla studentów, pracowników COSu jak i Dziekanów wydających decyzje. Dlatego też w tym czasie będzie można je złożyć zarówno przez USOSweb jak i w tradycyjnej formie papierowej w COSie. Od nowego roku akademickiego 2026/2027 podania studenckie będą przyjmowane tylko w wersji elektronicznej za pośrednictwem USOSweb.
Od dnia dzisiejszego uruchomione zostają kolejne podania:
- Podanie o zmianę kierunku studiów
- Podanie o zmianę formy studiów
- Podanie o przedłużenie rejestracji z kredytem punktowym
- Podanie ogólne
- Odwołanie do Rektora od decyzji Dziekana
Lista już uruchomionych podań:
- Podanie o wydanie odpisu dyplomu i suplementu w języku angielskim w ramach kompletu (bezpłatnie)
- Podanie o wydanie dodatkowego odpisu dyplomu i/lub suplementu w języku angielskim (odpłatnie)
- Podanie o przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej
- Podanie o umorzenie opłaty za studia lub przedmioty powtarzane
- Podanie o powtarzanie semestru
- Podanie o ponowne powtarzanie semestru
- Podanie o rejestrację z kredytem punktowym ECTS
- Podanie o rejestrację z przekroczonym kredytem punktowym ECTS
- Podanie o urlop dziekański
- Podanie o urlop zdrowotny
- Podanie o urlop wychowawczy
Szczegółowa instrukcja korzystania z modułu „Podania” znajduje się pod linkiem: USOSweb: Podania studenckie – przewodnik dla studentów | Pomoc – Politechnika Opolska
Prosimy o dokładne zapoznanie się z przewodnikiem, pomoże to w złożeniu go w prawidłowy sposób. Jest tam również zawarta informacja, że w przypadku podania „Odwołanie do Rektora od decyzji Dziekana” należy zmienić adresata podania na Rektora, ponieważ domyślnie ustawione jest na Dziekana.
Prosimy też o zapoznanie się z opisem każdego z podań przed jego złożeniem. Są tam podstawowe informacje, kiedy dane podanie można złożyć, jakie warunki dodatkowe muszą być spełnione i jakie dokumenty muszą być dołączone do podania.
Przykładem nieprawidłowo złożonego podania jest „Podanie o przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej”, które studenci zaczęli składać już teraz. W opisie zawarta jest informacja, że warunkiem złożenia podania jest posiadanie przez studenta wszystkich zaliczeń wynikających z planu studiów poza pracą dyplomową, co wynika z regulaminu studiów na PO. Oznacza to, że aby złożyć to podanie, student musi mieć wpisane do protokołów elektronicznych wszystkie oceny (oczywiście pozytywne) za wyjątkiem oceny z pracy dyplomowej. Podanie takie złożone wcześniej nie spełnia formalnych wymogów i zostanie odrzucone.
Zespół Centrum Obsługi Studenta